Om oss

“Den här metoden har faktiskt också gjort mig till en bättre människa. Jag är inte lika gnällig längre, utan letar efter lösningar istället.” /Jasmina Hedentorp, arbetsförmedlare

 




Jobbkompaniet utbildar jobbcoacher, handläggare, vägledare, arbetsförmedlare m. fl. i den effektiva coachingmetodiken Arbetsmarknadscoaching. Metodiken är utvecklad och beprövad sedan början av 90-talet då den utvecklades i den omfattande recession och arbetslöshet som var då. Det är en metodik som möjliggör för den som får coaching att ta fram sin kraft och kapacitet på kort tid. Över 1000 personer har gått våra kurser och boken Arbetsmarknadscoaching har sålt i tusentals ex och är kurslitteratur på flera universitet.

Läs mer om metodiken här.

Alla våra kursledare jobbar som coacher och har mångårig erfarenhet av att coacha arbetssökande enligt metoden Arbetsmarknadscoaching.

Vad säger folk om oss?

Vilka vi är

Karin Tenelius

Eva Vilella Barba

karin.tenelius@jobbkompaniet.se info@jobbkompaniet.se
070-653 63 45 073-846 47 47

 

Marina Marklund

David Valentin

marina.marklund@jobbkompaniet.se david.valentin@jobbkompaniet.se
070-519 98 12 0708-391 391

 

Mette Herlitz

Lotta Borgsten

mette.herlitz@jobbkompaniet.se lotta.borgsten@jobbkompaniet.se
073-988 38 06 073-356 87 70

 

Therese Wallin

Kajsa Thelander Sadio

therese.wallin@jobbkompaniet.se info@jobbkompaniet.se
070-899 57 08 070-899 91 44

Karin Tyllström

info@jobbkompaniet.se
070-899 57 08
Köpa cialis på nätet Köpa viagra Sverige Köp viagra Köpa kamagra på nätet köpa viagra köpa cialis